Газобетон – легкий стіновий матеріал для будівництва котеджу

Використання газобетонних блоків під час зведення приватного житла дозволяє скоротити трудовитрати та фінансові витрати у кілька разів у порівнянні з традиційним методом будівництва цегляних будинків.

 Газобетон став ідеальною альтернативою цегли завдяки малій вазі, низькій вартості та відмінним теплотехнічним характеристикам.

Будинки із газоблоків можна не утеплювати, оскільки стіни з такого матеріалу виходять енергоефективними.

Крім хороших теплозберігаючих якостей, газобетон демонструє відмінну паропроникність. Він виводить зайву вологу із будівлі, сприяючи покращенню мікроклімату. У газобетонних будинках не буває вогкості та плісняви, як у цегляних котеджах.

Будинок з газобетону

Переваги блоків з газобетону:

  • Доступна ціна. Вироби з пористого бетону обходяться покупцям майже вдвічі дешевше за цеглу такого ж обсягу.
  • Екологічність. У газоблоках не містяться формальдегід, сполучні смоли, небезпечні для здоров'я компоненти.
  • Пожежобезпека. Матеріал не схильний до займання, він витримує високу температуру, не плавлячись і не виділяючи диму.
  • Морозостійкість. Зовнішні стіни з газоблоків зберігають свою міцність при різких змінах погоди, не розтріскуються в результаті заморожування.
  • Невелика вага. Вироби з газобетону виходять легше порівняно з цеглою та пиломатеріалами.
  • Паропроникність. Газоблоки "дихають", виводять надмірну вологу назовні.
  • Зручність у застосуванні. Блоки легко розрізаються, їх можна піднімати вручну, а також виготовляти фасонні елементи прямо на будмайданчику.
  • Високі показники міцності. Поступово газобетон стає ще міцнішим, набуваючи подібності до природного каменю.

При будівництві котеджів та дачних будинків із газоблоків не потрібно встановлювати дорогий та матеріаломісткий фундамент. Оскільки стіни виходять дуже легкими, їх можна будувати на стрічковій основі, яка коштує набагато дешевше за плитну.

Необхідно згадати ідеальну геометричну форму блоків та їх точні розміри. Завдяки їх гладким поверхням кладка виходить більш рівною в порівнянні з цегляною стіною. При виконанні оздоблювальних робіт такі акуратні конструкції не вимагають великої витрати сумішей, що вирівнюють.

Показник вологопоглинання газобетону значно вищий, ніж у пінобетону, оскільки його осередки повідомляються один з одним капілярами. У зв'язку з цим розчин кладки, клей і штукатурка міцно зчіплюються зі стінами. До газобетонних конструкцій легко приклеюються плитка та декоративні панелі з різних матеріалів.

  • 1