Використання коробів для кабелів

Для чого використовується кабель-канал?

Електропроводка - це потенційно небезпечна конструкція, яку потрібно додатково ізолювати, щоб уникнути не лише пожежі, а й небезпеки для життя людини, якщо раптом якийсь провід виявиться оголеним. Для цього використовують спеціальний кабель-канал або короб - цей виріб для ізоляції проводки на стінах, підлозі або стелі. Форма такого короба може бути як трикутна, так і прямокутна, це замкнутий профіль із кришкою, що знімається за потреби. На сайті https://ital-tecno.com.ua/ дуже великий вибір кабельної продукції і не тільки для всіх випадків роботи з електрикою, як на промисловому виробництві, так і для побутових потреб.

Такий пристрій має багато переваг:

  • Його дуже просто встановити, він має внутрішню порожнину для проводів та кришку, яка легко знімається, зазвичай вона кріпиться на клямках, клеї, хомуті чи шурупах.
  • Він дуже мобільний і легкий, легко відкрити, щоб встановити, перевірити чи поміняти у ньому дроти.
  • Вони бувають різних розмірів, тому підібрати потрібний, в залежності від розміру та кількості проводів .проводки, не складе труднощів.
  • Захищає дроти від механічного пошкодження.
  • Має дуже естетичний вигляд, що дозволяє встановити його практично у будь-якому інтер'єрі, не порушивши при цьому його красу
  • Коштує досить дешево.
  • Захищає ваше життя та життя оточуючих від удару струмом.

Види:

Існує кілька видів кабель-коробів: металеві, дерев'яні та пластикові.

Почнемо з пластикових, оскільки це найпоширеніший вид короба, завдяки низькій ціні, зручності використання, його зовнішнім даним і високій надійності. Такий короб для кабелів використовується професійними електриками, будівельниками, і рекомендується простим споживачам. Важливим показником надійного короба з пластмаси є якість матеріалу, що використовується при виробництві. Пластик, з якого виготовляють короби повинен бути не тільки пожежостійким і водонепроникним, але ще й не мати у складі шкідливих домішок, щоб бути екологічно безпечним для навколишнього середовища та людини.

Металеві використовуються в місцях, де є підвищена небезпека загоряння або контакт з хімічними речовинами. Матеріалом виготовлення служить оцинкований метал, на відміну від звичайного він більш довговічний. Можуть бути як перфоровані (легші) так і цілісні (безпечніші), залежно від умов, в яких будуть встановлені.

Дерев'яні зараз практично не використовуються, оскільки менш надійні та важчі, в основному їх самі виготовляють майстри для окремих випадків.

  • 1