Двотавр: які бувають види двотаврової балки?

Двотавр, як і інший металопрокат, активно використовується у сучасному будівництві. Вже не одне десятиліття він використовується для виготовлення каркасів перекриттів як жилих, так і промислових будівель. Також його часто використовують для виготовлення каркасних споруд, зокрема залізничних мостів. Завдяки своїй універсальності Н-подібний профіль ще довгі роки займатиме почесне місце серед інших видів будівельного металопрокату.

Балка двотаврова: таблиця розмірів, вага і їх характеристики

Через свою популярність, двутавр розділяється на декілька видів, як допомагають сортувати його в залежності від призначення. Перш за все цей виріб розрізняють за методом виготовлення. Н-подібний профіль виготовляється такими способами:

  • Шляхом гарячого прокату. Цей метод дозволяє отримувати вироби із заданими механічними та хімічними показниками. Це досягається завдяки тому, що у метал можна додати необхідні речовини, котрі впливатимуть на його показники ще на етапі виплавки. Після того як метал готовий, його в розплавленому вигляді подають на прокатне обладнання. Поступово охолоджуючись і проходячи через систему валів він приймає Н-подібну форму. Проходячи спочатку чорновий прокат, а після чистовий, виріб отримує певні геометричні розміри відповідні стандарту. Це розповсюдженіший вид двотаврового металопрокату. Саме його найчастіше можна побачити в елементах сучасних будівель.
  • Шляхом зварювання. Його суть полягає в скріпленні трьох листових частин, щоб надати готовому виробу необхідної форми. Такий метод підходить для отримання деталей нестандартних розмірів, або у ситуаціях, коли немає можливості придбати двутавр необхідного розміру. Тому частіше такі елементи використовують одинично.
  • Шляхом склепування. Таким чином виготовляють двотаврові деталі із двох п-подібних, єднаючи одну з одною широкими стінками за допомогою клепок. Таким чином середня стінка отриманого двотавру має подвоєну товщину. такі деталі мають значний запас міцності. Їх також найчастіше використовують в поодиноких випадках.

Як бачимо, двотавровий металопрокат може відрізнятися шляхом виготовлення. Залежно від певних потреб та можливостей архітектори можуть використовувати у своїх проєктах той чи інший вид, використовуючи його переваги. 

Двотавр, купити двотаврові балки від виробника - Метінвест

Також Н-подібні балки відрізняються за своїми геометричними показниками згідно з сортаментом. Це зроблено з метою отримання необхідних за розміром деталей, котрі будуть відповідати міцнісним вимогам у розповсюджених ситуаціях, коли їх застосовують. 

Розрізняють такі види двотаврових балок:

  • З паралельним розташуванням полиць. Це класичний різновид, який використовується в більшості випадків. Він розділяється на дві підгрупи в залежності від того чи паралельно розташовані внутрішні сторони полиць відносно до зовнішніх.
  • Коли одна з полиць не паралельна іншій. Такий різновид використовується в деяких особливих випадках на будівництві. 
  • Двутавр призначений для виготовлення монорельсових шляхів. Він має специфічні геометричні характеристики та більшу товщину стінок. Також його виготовляють з більшим запасом міцності.
  • Н-подібні балки призначені для встановлення в якості колон. Через те, що навантаження на ці вироби будуть діяти в інших площинах, ніж на звичайний двутавр, вони мають особливі геометричні показники.    
  • 1