Садові та паркові лавки: різновиди та критерії вибору

 

Садові лавки належать до категорії базових атрибутів, призначених для облаштування території парку, скверу або приватного домоволодіння.

 

 

Вони виконують не тільки утилітарну функцію, але й виступають як прикраса ландшафту. Підбір оптимальної моделі паркової лави пов'язаний із цілим рядом труднощів, особливо для тих, хто вперше стикається з подібним завданням. У рамках цієї статті ми розглянемо основні різновиди паркових лав, представлені у продажу або що випускаються відповідними підприємствами на замовлення.

Садові лавки з металу

До найпоширеніших найменувань відносяться металеві лавки. Метал у них виступає як каркас – сидіння найчастіше зроблено із зачищеної деревини підвищеної міцності. Плюс металевих паркових лавок полягає в тому, що вони ідеально переносять будь-яку погоду. Матеріал не деформується від перепадів температури, йому не страшний мороз та прямі попадання сонячного світла. Щоб не допустити корозії металу, виробники покривають такі лавки спеціальні протекційними складами та порошковими фарбами. В результаті вони можуть простояти десятки років без втрати первісного стану.

Класичними найменуваннями у межах цієї групи є моделі, виготовлені з чавуну. Їх величезні переваги полягає в чудових експлуатаційних характеристиках, що також визначає їх тривалий термін служби, а також велику вагу, завдяки чому їх практично неможливо підняти і перенести на інше місце. Велика вага чавуну загалом робить такі лавки стійкими до вандалізму.

Якщо лава зроблена зі сталі, то її середній термін служби становить 20 років. Для її фіксації до основи використовуються спеціальні анкерні кріплення, розраховані працювати з асфальтом.

Бетонні паркові лавки

Ще один різновид лав, які широко представлені в парках та скверах – бетонні. Вони максимально стійкі до потенційних пошкоджень, досить масивні та непогано переносять зміну температури. Для виготовлення сидіння вони також використовують деревину. Плюс підходу – за потреби зношені дерев'яні рейки можна легко замінити на нові.

Нестача бетону, за його відмінної міцності, у непрезентабельному зовнішньому вигляді. Такі лавки погано впишуться до розкішного ландшафтного ансамблю міського парку. Багато виробників стали випускати моделі під мармур та інші дорогі матеріали, щоб залучити клієнтів.

Дерев'яні лавки для парку

До категорії поширених моделей також відносяться дерев'яні лавочки цена яких вас порадує. Їхня основна конкурентна перевага перед попередніми моделями полягає в легкості та доступній ціні. У разі обмеженого бюджету доцільно вдатися до використання саме таких моделей, але дуже важливо підібрати оптимальну систему кріплень, щоб не допустити вандалізму та крадіжки також найменувань.

Важливим критерієм при виборі таких лав виступає матеріал, з якого вони виготовлені. Оптимальними різновидами деревини для виробництва лавок, на які припадатиме підвищене експлуатаційне навантаження, виступає сосна або кедр. Вони чудово переносять кліматичні коливання і відрізняються дивовижним відтінком.

  • 1