Договір із контрагентом: чи завжди він потрібен і який саме?

Спокуса провести разову угоду без договору дуже велика, як і обійтися сканом договору без оригіналу. У статті розповідаємо, чому це призводить до неприємностей та як навіть односторінковий договір захищає бізнес.

 

 

До речі, якщо вас цікавить создание договоров під ключ, то переходьте за посиланням вже зараз.

Як скласти договір?

Щоб укласти договір, необов'язково звертатися до юриста, але краще все ж таки звернутися. Він не обов'язково має містити 100 сторінок, щоб бути надійним. В інтернеті багато шаблонів, також із цим чудово допомагають сервіси для бізнесу.

Головне у договорі - суттєві умови. Без них він недійсний. Єдиного переліку істотних умов для всіх договорів немає. Якщо продаєте товар, суттєві умови дивіться у вимогах до договору купівлі-продажу, якщо здаєте приміщення до договору оренди. Найчастіше істотні умови — це хто купує, скільки платить, коли отримує результат і в якому вигляді.

Важливо пам'ятати, що шаблон визначає правила гри, а ви. І деякі умови ви можете легко вписати самі. Для цього необов'язково володіти юридичною мовою, можна просто писати однозначно. Договір взагалі можна скласти на одному-двох аркушах і при цьому дуже убезпечити себе.

Види договорів

Підходящий шаблон теж потрібно вибрати, адже види договорів бувають різні і залежать від угоди, яку ви маєте намір провернути. Найчастіше підприємці стикаються з договорами оренди, договорами постачання, договорами підряду та договорами надання послуг. Про сенс договору оренди навіть нічого пояснювати, договір поставки укладають під час продажу товарів для бізнесу, за договором підряду виконують роботи, але його часто плутають із послугами.

Виставляйте рахунки, акти, договори за шаблонами. Документ надсилається контрагенту моментально.

Роботи завжди ведуть до матеріального результату - це будівництво будинків, пошиття суконь, верстка сайтів. А послуги невіддільні від процесу. Це, наприклад, юридичні консультації, стрижка у салоні краси, пейнтбол. У Цивільному кодексі прописані різні правила цих договорів. Договір підряду жорсткіший: підрядник не має права розірвати його, якщо немає перешкод для роботи. А ось договір послуг за промовчанням можна розірвати будь-якої миті.

А ще є оферта. Оферта - це спосіб не укладати договір на папері, але все ж таки зробити так, щоб клієнт погодився з вашими умовами. Про цей вид договору ми докладно розповіли у відео.

Чи потрібно підписувати договір обом сторонам?

Чи потрібно надсилати їх поштою чи везти клієнту особисто? Так, потрібно (крім оферти). Ще варіант — підписувати договори електронним підписом, тобто використовувати сервіс для електронного документообігу.

Чи можливо обмінюватись сканами договорів? Глобально – не варіант, адже за підсумком на руках у вас має бути підписаний паперовий договір. Для прискорення угоди іноді підприємці проводять оплату по скану договору. Тобто вони ніби кажуть: так, у мене поки що немає на руках підписаного договору, але я вірю, що його підписали (бачу по скану) і вірю, що він прийде до мене в такому вигляді через 10 днів.

  • 1