Основні елементи ландшафтної архітектури

У статті йтиметься про те, що таке ландшафтна архітектура, які інструменти є у неї в арсеналі. Фото та відео в інтернеті наочно продемонструють, як за допомогою природних та будівельних компонентів можна формувати художній образ, що відповідає обраній стилістичній концепції.

 

 

Що таке ландшафтна архітектура?

Ландшафтна архітектура - це вид просторового мистецтва, який займається перетворенням простору за допомогою грамотного планування території та її озеленення. Основна мета області – об'єднати природні та будівельні компоненти в одну єдину композицію, яка матиме художній образ. А замовити ландшафтний проєкт, ви можете тут вже зараз.

При його створенні обов'язково враховуються вимоги зручності та функціональності. Кожен проєкт розробляється з урахуванням особливостей території. Завдання архітектора – обіграти існуючі видові характеристики, врахувати особливості рельєфу, знайти таке візуальне рішення, яке дозволить підкреслити переваги ділянки та приховати її недоліки, не порушуючи технічних вимог та обмежень.

Створення проєкту неможливе без аналізу складу ґрунту та його зволоженості. Один із принципів реалізації вже готових проєктів – сезонність цвітіння рослин. З ранньої весни до пізньої осені будь-який об'єкт, що облагороджується, повинен мати доглянутий зовнішній вигляд (ошатний і пахучий).

До речі, якщо вас цікавлять послуги ландшафтного архітектора, то рекомендуємо перейти на сайт vive.com.ua, не гаючи часу.

В арсеналі сучасної ландшафтної архітектури є багато інструментів, що дозволяють це зробити. Усі їх можна розділити на кілька груп. Фахівці виділяють:

  1. Центральні будівлі, що є на даному конкретній ділянці (це може бути палац, особняк або заміський житловий будинок).
  2. Рельєф - рівні площини, горбиста місцевість, лісова ділянка, гори, водоймища, тераси.
  3. Зелені насадження (дерева велетні, чагарники, квіти).
  4. Партерні або декоративні газони.
  5. Клумби, квітники, рокарії, розетки, міксборти.
  6. Архітектурні групи (фонтани).
  7. Скульптура.
  8. Освітлення.

Поєднання всіх перелічених складових допомагає дизайнерам та архітекторам створювати унікальні садово-паркові об'єкти, які надалі стають окрасою та візитною карткою якогось міста. Використовуючи окремі елементи, можна прикрашати сади приватних присадибних ділянок та милуватися красою художніх композицій.

 

  • 1