Особливості оформлення іпотеки в Америці

Американська мрія неможлива без власного будинку. Виконати її можуть як громадяни США, так і іноземці завдяки вигідним умовам іпотечного кредитування. Банки пропонують низьку процентну ставку і лояльно ставляться до позичальників. У цій країні з високим рівнем життя громадяни не замислюються над тим, що з виплатою іпотеки можуть виникнути проблеми.

 

Іпотека у США: загальна інформація

В Америці існує два різновиди кредиту на нерухомість:

 1. Плаваюча процентна ставка з різними умовами кредитування. Наприклад, перші 3, 5 чи 7 років після оформлення відсоток не змінюється. Після цього періоду може бути збільшений до граничного значення. І якщо спочатку становив 3%, стане 7%. Тобто, такий варіант має фіксований період, після якого розмір ставки переглядається. Така іпотека підходить для тих, хто планує швидке погашення кредиту. Ставки перебувають у межах 3,0-4,5%.
 2. Фіксована відсоткова ставка. У цьому випадку у клієнта менше ризиків, тому він має великий попит. Для потенційного покупця нерухомості важливо, щоб у країні зберігалася економічна стабільність та розмір ставки залишався прийнятним протягом усього терміну виплат.

Загалом плаваючі ставки завжди нижчі за фіксовані на 1-2%. Цим вони залучають позичальників. Але важливо пам'ятати, що на них сильно впливають економічні умови в державі. Трапляється, що ставки переглядаються і у бік зменшення, але набагато частіше значно виростають.

Найпопулярніша іпотека у США оформляється на 30 років за фіксованою процентною ставкою, середні значення якої становлять близько 4-5%.

На житловому ринку держави багато різноманітних програм з іпотечного кредитування, якими користуються малозабезпечені громадяни, ветерани, жертви катастроф, що залишилися без житла, пенсіонери, громадяни, які використовують енергозберігаючі системи.

В цілому США надає своїм громадянам та іноземцям вигідні умови кредитування. Більше того, є програма рефінансування житлових кредитів. І тут залишок кредиту погашають, оформивши позику іншому банку під меншу відсоткову ставку.

Вимоги до іноземців для отримання іпотеки у США

У банках США працюють із іноземними клієнтами, але при цьому витрати в останніх завжди вищі. Вважається, що кредитування іноземців пов'язане із підвищеними ризиками. Відповідно вони й мають їх покривати.

Звідси і перша основна вимога до потенційного позичальника. Важливо довести свою платоспроможність та надійність. Чим більше буде підтверджень чистоти кредитної історії і чим більші банки, в яких раніше брали позики, тим більше шансів на успіх.

До основного пакета документів, які потрібно підготувати, входять:

 • закордонний паспорт та внутрішній паспорт;
 • підтвердження легальності перебування у США – грін-карта для постійних резидентів, віза для тимчасових;
 • номер соціального страхування;
 • кредитна історія за кілька останніх років;
 • рекомендаційні листи від іноземних чи американських банків, що підтверджують надійність клієнта;
 • інформацію про доходи у вигляді податкової декларації чи довідки про рівень заробітної плати;
 • відомості про особистий банківський рахунок позичальника, на якому є кошти, щоб сплатити початковий внесок та витрати на оформлення іпотеки. У деяких випадках на рахунку має бути сума, що покриває виплати по першому році кредиту;
 • інформація про житло, яке позичальник планує набувати, його оцінка, стан.
 • Усі документи перекладають англійською мовою та завіряють нотаріально.

Оформляти кредит найкраще особисто. Для цього нерезидентам необхідно подаватись на візу, що подовжує процес. Але тим, хто планує «життя» в «америці», а не просто, наприклад, здачу житла, цей етап все одно доведеться пройти.

Особливості іпотечного кредитування у США

Кредити на нерухомість у США видають особам віком від 25 до 75 років. Можливості американської іпотеки залучають завдяки:

 1. Низьким відсотковим ставкам. За цим показником іпотека впевнено оминає всі інші можливі види кредиту. Пояснюється це її тривалим терміном, який може сягати 30 років.
 2. Участь у кредитуванні як первинного, і вторинного ринку нерухомості. В українських банках складно оформляти кредити на житло в новобудовах, оскільки в країні часто стикаються із незавершеним будівництвом. У США таке практично не трапляється, тому в банках у кредит без проблем оформлюють як вторинне житло, так і те, що ще будується.
 3. Висока конкуренція серед банків. Популярність іпотечного кредитування США призвела до того, що кожен банк утримує клієнта всіма можливими способами. Відмови трапляються дуже рідко. Представники всіх верств населення можуть знайти потрібний варіант.
 4. Врахування всіх доходів позичальника. Розглядаючи заявку на видачу іпотеки, в американському банку враховують як прямі доходи від заробітної плати, так і зазначені особисті накопичення. Клієнт може скористатися пенсійними заощадженнями або, наприклад, прибутками від орендної плати.
 5. Розмір початкового внеску. Він варіюється в межах від 10 до 50%, але деякі банки взагалі прибрали зі своїх програм таке зобов'язання. Для іноземців перший внесок може бути трохи вищим, ніж для місцевих. Але зазвичай це критичний чинник.

Іноземному клієнту в США слід пам'ятати про додаткові витрати на кредитування:

 1. На етапі оформлення вони становлять у середньому від 350 до 2 тис. дол.
 2. Окремо оплачується збір розміром 2% від кредиту.
 3. Додатково за страхування житла щорічно виплачують близько 2–3 тис. дол.

Але навіть за цих умов іпотечне кредитування в США не втрачає своєї привабливості для іноземних громадян. Заявки у країні розглядають досить швидко. Чиста кредитна історія і платоспроможність відкривають всі можливості для отримання кредиту.

 

 • 1