Асфальтування: особливості та плюси

Асфальтова дорога – потрібне покриття для вулиць. На відміну від ґрунтових поверхонь вона має високі експлуатаційні параметри, а також зносостійкість. Головне, щоб робота виконувалася фахівцями. 

 

 

Нюанси

Асфальт – суміш із мінеральних матеріалів. У складі є пісок, щебінь, мінеральний порошок, бітум. Компоненти підбираються в оптимальному співвідношенні та перемішуються у теплому вигляді.

Варто зазначити, що асфальтирование территории в Москве застосовується у багатьох випадках. Воно потрібне для створення проїжджої частини, площ, тротуарів, парковок, аеродромів. Також виконуються асфальтування підлоги в межах промислових об'єктів.

Позитивні моменти

Асфальт перебуває практично скрізь. Пов'язано це з перевагами даного покриття:

  1. За наявності бетонної під'їзної доріжки слід чекати тиждень, щоб вона застигла. А асфальтове полотно готове майже відразу після укладання. Сама процедура, включно з підготовкою, проводиться за 1-2 дні. Це набагато швидше, ніж робота з бруківкою, бетоном.
  2. Якщо потрібна довга під'їзна дорога, то асфальтові поверхні коштують дешевше за інші варіанти. Пов'язано це з малими трудовитратами та швидким укладанням. Асфальт на 40% вигідніший за бетон.
  3. Така дорога слугує до 30 років. Хоча термін експлуатації бетону ще більший, але йому потрібен дорогий ремонт.
  4. Ремонт бетонного покриття дорогий, трудомісткий. Асфальт відновити значно легше і не потрібно ремонтувати його часто. Його плюс у тому, що він стискається та розширюється без пошкоджень. Ще він гнучкий, що захищає дорогу від ерозії під поверхнею.
  5. Цей матеріал стійкий до ковзання. Якщо крутий під'їзд, то гладкий бетон не підійде. Вся справа в тому, що він не має достатнього опору до ковзання. А за вологи це небезпечно. Асфальтована поверхня має чудовий опір ковзанню.
  6. Таке покриття маскує протікання, тріщини. На бетоні відразу помітні олійні витоки. На асфальті вони не такі видні, тому вона надовго зберігає привабливий вигляд.

Якість дороги залежить не тільки від матеріалів, що використовуються. Значення має технологія укладання поверхні. За порушення технології полотно не зможе прослужити довго.

У роботі застосовується спецтехніка. Не менш важливим моментом вважається правильна підготовка основи. При цьому сам процес укладання повинен виконуватись фахівцями з досвідом.

  • 1