Вибираємо оператора фулфілменту: корисні поради

Невеликим інтернет-магазинам набагато простіше вести бізнес, коли займається логістикою посередник або оператор.

 

 

Усі послуги з прийому, сортування, упакування та зберігання товарів виконує досвідчений фулфілмент-оператор Агро Союз Терминал, що дозволяє повністю зайнятися бізнесом, а не пошуком відповідного складу.

Навіщо потрібний фулфілмент?

У західних країнах давно ніхто не використовує власні складські приміщення під зберігання товарів. По-перше, це додаткові витрати на оренду. По-друге, доводиться суттєво розширювати штат співробітників, наймати та навчати пакувальників, охорону та інший персонал.

Логістика – це ціла наука, яка може знижувати ефективність роботи бізнесу, якщо компанії не має у своєму штаті спеціальний відділ та навчених співробітників. Все це може спричинити низькі продажі.

Фулфілмент вирішує багато завдань і проблем, із якими стикається як великий і середній бізнес, а й дрібні компанії. Навіть невеликий інтернет-магазин повинен мати власний склад, де зберігатиметься товар. Звичайно, на перших парах склад можна організувати будь-де, але що робити, коли магазин починає розширюватися?

У цей момент підприємці задаються питанням пошуку складських приміщень та налагодження системи логістики. Використовуючи фулфілмент, бізнес повністю відходить від проблем зберігання та постачання.

Водночас обирати оператора потрібно грамотно, вивчаючи не лише тарифні сітки, а й інші важливі нюанси роботи.

Як вибрати правильного оператора?

Якщо просто вбити в пошукову систему «Фулфілмент-оператори», ви зможете знайти топові компанії, які витрачають непомірно великі гроші на рекламу. Проте практика показує, що маркетинговий хід не завжди є запорукою успіху та високої якості послуг.

Насамперед слід звернути увагу на рейтинг компанії, її позиціювання на ринку послуг. Перед укладанням договору слід вивчити кілька важливих пунктів:

  1. Точна вартість та тарифна сітка. Не всі оператори готові надавати точну вартість послуги. Більш того, великі компанії вважають за краще працювати тільки з великими замовленнями, повністю або частково ігноруючи роботу з невеликими інтернет-магазинами.
  2. Розташування складу. Від розташування складу залежатиме швидкість доставки товарів, що безпосередньо впливає на роботу інтернет-магазину. Слід вибирати операторів, які гарантують доставку за 1-2 доби на склад маркетплейсу. Чим вище терміни доставки, тим швидше падатиме рейтинг продавця.
  3. Умови доставки. Фулфілмент-оператор може мати власні служби доставки, великий автопарк або користуватися сторонніми службами кур'єрської доставки. Якщо продавець має невеликий магазин, йому вигідно співпрацювати з єдиною кур'єрською службою. Крім того, варто враховувати всі умови та гарантії, які надає оператор.
  4. Вивчаємо умови договору. В обов'язковому порядку вивчайте умови, прописані у договорі. Оператор може використовувати додаткові послуги, які будуть вигідними для продавця. Наприклад, деякі компанії беруть він ризики чи готові працювати з поверненнями товарів.
  5. Знаходимо відгуки. Сьогодні в епоху інтернету та соціальних мереж легко можна знайти відгуки про конкретну компанію. Але навіть якщо немає відгуків, це не означає, що компанія має погану репутацію. Оператор міг тільки розпочати роботу на ринку та намагається активно розвиватися.

Фулфілмент підійде для підприємців-початківців і великих інтернет-магазинів. Скориставшись послугами спеціалізованої компанії, ви отримуєте гарантовану якість доставки, упаковки та зберігання товарів.

  • 1