Як вибрати вентиляційний короб?

 

Облаштування вентиляції – важлива частина капітального ремонту квартири. Від використовуваних матеріалів тут залежить як і чим дихатимуть мешканці протягом наступних років.

 

 

Розбираємось разом з вами як правильно вибрати на сайті компанії ЕОС вентиляційний короб для житла.

Основні принципи вибору вентиляційного короба

Вибираючи вентиляційний короб необхідно відповісти на ряд запитань, що наводять:

 1. що саме виходитиме через витяжку;
 2. де і як буде розташована вентиляція;
 3. в якому режимі я експлуатуватиму систему вентиляції;
 4. який мій бюджет на облаштування вентиляції.

Таким чином, ми заздалегідь складаємо список експлуатаційних та монтажних вимог до майбутнього вентиляційного короба, що дозволить нам визначитися із кольором, формою, розміром, варіантом монтажу та матеріалом виготовлення виробу.

Зазвичай витяжку використовують для того, щоб відвести пару та неприємні запахи. Термічне навантаження що припадає на кухонну витяжку, перевищує термічне навантаження, що припадає на витяжку у ванній. Однак пар швидко остигає і нагрівається лише частина вентиляційного короба, яка знаходиться безпосередньо над плитою.

Якщо сама витяжка встановлена ​​далеко від вентиляційного отвору, швидше за все, для монтажу доведеться використовувати підвіси, які підтримають короб і не дадуть йому впасти під власною вагою.

У ряді випадків для облаштування вентиляції не вдасться використовувати короб стандартного перерізу. Наприклад, якщо його необхідно прокласти у вузькому простінку, то вибрати доцільно гнучкий короб овального перерізу.

Види вентиляційного короба

Умовно вентиляційні короби можна розділити на групи по:

 • матеріалу виготовлення;
 • формі;
 • розміром.

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує вентиляційні короби з:

 1. оцинкованої жерсті;
 2. пластика;
 3. композитного матеріалу.

Перший тип зазвичай використовують для облаштування вентиляції у промислових приміщеннях. Металеві короби важкі, порівняно з пластиком, складні в монтажі, згодом у разі пошкодження цинкового шару схильні до появи іржі. Але вони не горять та витримують великі температури. Зазвичай оцинковані вентиляційні короби виготовляють на замовлення. Але можна знайти у продажу готові вироби.

Композитний короб поєднує два матеріали. Зовні – ПВХ, зсередини – анодований алюміній. Цей надійний міцний виріб призначений для тривалої експлуатації практично у будь-яких побутових умовах. Його мінусами можна вважати високу ціну і велику вагу, що висуває особливі вимоги до монтажу.

Пластиковий або ПВХ-короб – найбільш поширений варіант облаштування вентиляції в житлових будинках. Це недорогі щодо витривалі вироби. Вони мають приємний вигляд і малу, в порівнянні з іншими варіантами, вагу. Пластиковий вентиляційний короб витримує нагрівання до ста двадцяти градусів за шкалою Цельсія та абсолютно не чутливий до корозії. Однак короби з дешевого пластику швидко вигоряють під прямими променями сонця і жовтіють, втрачаючи свій первісний вигляд. Однак короб із гарного пластику здатний прослужити на кухні або у ванній довгі роки.

За своєю формою, вентиляційні короби зазвичай бувають круглого та прямокутного перерізу. Ледве рідше трапляються короби овальної або еліптичної форми. Останні дві категорії використовують для облаштування вентиляції у вузьких просторах або на трасах із великою кількістю згинів.

Монтаж пластикового та металевого вентиляційного короба

У плані зручності монтажу пластиковий короб також вигідно відрізняється на металевому фоні. Короб із оцинкованої жерсті збирають перед монтажем збирають цілком. Частини короба кріплять один до одного шурупами, шви проклеюють алюмінієвою стрічкою. Потім конструкцію в зборі піднімають і кріплять до стелі заздалегідь змонтовані підвіси. Така операція вимагає щонайменше двох фізично міцних досвідчених виконавців.

Стандартний пластиковий вентиляційний короб можна зібрати та встановити поодинці. Для стикування елементів використовують сполучні муфти. Клей, саморізи та інший кріплення не потрібно. Якщо довжина траси невелика, то для монтажу вистачить одного-двох підвісів. Іноді їх взагалі не використовують, простягнувши вентиляційну трасу прямо над кухонними шафами, верхні частини яких є опорою для короба.

 • 1