Електричні котли: застосування, переваги

 

Безпека експлуатації та доступність необхідної енергії роблять електричні котли все більш популярними у побуті. Вони легко можуть бути сусідами з газовими або твердо- та рідкопаливними котлами, виступаючи основними або допоміжними опалювальними пристроями.

 

 

Все залежить від умов та доцільності застосування. Якщо на дачі або в селі є проблеми з надходженням електрики, або доходи не дозволяють споживати його у більшій кількості, доцільно для початкового прогріву приміщення використовувати найбільш економічний твердопаливний котел. Потім налаштувати електричний котел для автоматичного підтримання потрібної температури, як допоміжна ланка у разі відключення газу або відсутністю палива для котла. Будинок у місті легко може обійтися одним електричним казаном.

Основні плюси електричного котла

Є три різновиди електрокотлів, кожен з яких має свої переваги та недоліки. До загальних переваг електроопалення відносять:

 1. Компактність казана. За своїми розмірами пристрій є невеликим і не займає багато місця.
 2. Безшумність. Опалення відбувається без шумових супроводів.
 3. Безпека. Виникнення пожежі або вибуху через роботу котла зведено до мінімуму, оскільки немає прямого джерела вогню.
 4. Відсутність шкідливих викидів. Немає продуктів горіння, відповідно, зникає необхідність у монтуванні димарів та вентиляції.
 5. Прийнятна собівартість опалення.

Варто зазначити, що електрокотли на сайті Теплосфера за принципом роботи бувають:

 • ТЕНовими, що мають змінний трубчастий нагрівач.
 • Електродними, що пропускають струм безпосередньо через теплоносій.
 • Індукційними, що нагрівають сердечник котла індукційним струмом.

Кожен із видів має свої переваги та недоліки.

ТЕНовий електричний котел

До переваг ТЕНових відносять:

 1. компактність;
 2. низьку вартість;
 3. нескладний монтаж;
 4. можливість використання води як теплоносія.

Водночас поява накипу на нагрівачах знижує ККД обігрівача. Увімкнення котла без води може призвести до перегорання трубчастого нагрівача.

Електродні

Електродні котли довше служать, швидко обігрівають приміщення, компактні та нечутливі до перепадів напруги, зручні для невеликих приміщень. Однак при неправильній експлуатації можуть уразити електричним струмом, що мають складну систему заземлення.

Індукційний електричний котел

Індукційні обігрівачі представляють найсучасніші технології та є найнадійнішими та довговічнішими. Зберігають свій ККД протягом усього періоду експлуатації, але дорожче коштують і мають відносно велику вагу.

 • 1