Що таке ДВП?

 

Деревноволокниста плита - це будівельний і оздоблювальний матеріал, який широко використовується. Відрізняється міцністю, довговічністю та екологічністю.

 

 

Переваги ДВП від https://torgplit.com.ua/plitnye-materialy/dvp/ - доступна ціна, міцність, легкість, вологостійкість, звуко- та теплоізоляція, довговічність. Простота монтажу легко піддаються механічній обробці (фарба, склейка). Не схильні до розшарування, стійкі до грибків і мікроорганізмів.

Недоліки ДВП через тонкість матеріалу, можливі заломи, горючість. У деяких видах матеріалу використовуються смоли, які можуть виділяти формальдегіди, необхідно дивитися маркування сертифіката безпеки.

З чого виготовляють ДВП?

Деревноволокниста плита виготовляється шляхом гарячого пресування або сушіння деревних волокон з додаванням як сполучних речовин клею, смоли, парафіну та антисептиків.

Виробництво ДВП

Технологія виробництва ДВП відрізняється тим, що деревні відходи (стружка, тріски, тирса) подрібнюються в пил за допомогою дефібраторів і розпарюють способом мокрого пресування. В отриману масу додаються сполучні добавки (клей, смола, парафін) та каніфоль для підвищення вологостійкості. Після чого формуються плити та висушуються. Плити ДВП зазвичай досить тонкі, іноді одну із сторін покривають плівкою (ламінують).

Види ДВП

ДВП за видами виробництва:

 1. мокрий (деревна тирса розмочується у воді, додаються сполучні матеріали, отримана маса спресовується і висушується);
 2. сухий (тирса пресується при високій температурі і низькому тиску).

ДВП за щільністю:

 • М'які, мала міцність, висока пористість, низька теплопровідність. Використовується для тепло та звукоізоляції, як підкладка під підлоги та ущільнювачі стін. Товщина від 8 до 25 мм, густина до 400 кг/м³.
 • Напівтверді, більш висока щільність та міцність. Використовуються для виготовлення задніх стінок меблів, наличників, плінтусів, фасадів корпусних меблів, підвіконь, а також як пакувальний матеріал. Товщина від 6 до 12 мм, густина до 850 кг/м³.
 • Тверді та надтверді, дуже висока міцність, витримують великі навантаження. Висока міцність плит досягається завдяки їх просоченню пектолом. Лицьова поверхня твердих ДВП зроблена з нанесенням синтетичними та меламінових плівок. Використовується для виготовлення дверей, задніх стінок меблів, висувних ящиків. Товщина від 2,5 до 6 мм, густина до 1000 кг/м³.

Тверді ДВП плити мають маркування:

 1. Т - плита з облагородженою лицьовою стороною;
 2. Т-С - лицьова поверхня виконана з тонкодисперсної деревної суміші;
 3. Т-В – плита з не облагородженою лицьовою стороною та підвищеним показником водостійкості;
 4. Т-СВ – плита з лицьовою поверхнею з дрібнодисперсної маси та з підвищеним ступенем водостійкості;
 5. Т-П – лицьова сторона плити підфарбована;
 6. Т-СП – лицьовий шар виконаний із тонкодисперсної маси, підфарбований;
 7. НТ – плита із низьким показником щільності.

Декоративні плити ДВП

Мають високу зносостійкість до фізико-механічних впливів. Використовується технологія нанесення багатошарового покриття на поверхню лицьового матеріалу. Після чого ґрунтуються, обробляються барвником, ламінуються, а потім наноситься малюнок. Використовують в елементах меблів, оздобленнях стін та стель. На основі ДВП виробляють ламінат та декоративні стінові панелі.

Сфери застосування ДВП

Технологія виробництва листів ДВП дозволяє створювати практично будь-які форми та розміри. Широко використовується ДВП при виробництві меблів, міжкімнатних дверей, підвісних стель, для облицювання фасаду стін меблів, облицювання стін та стель, плінтусів, наличників. Це практично універсальний будівельний матеріал.

Вибір ДВП

При покупці ДВП необхідно звернути увагу на такі параметри:

 • Наявність сертифіката, що підтверджує якість та екологічність матеріалу, маркування ДПВ.
 • Наявність формальдегідних смол у складі, для виробництва меблів і внутрішньої обробки. Необхідно вибирати плити з маркуванням Е1 та Е0, вони безпечні для здоров'я людини.
 • Враховувати технічні характеристики матеріалу при його застосуванні (меблі, будівництво).
 • 1