Застосування та переваги клінкерної цегли

 

Клінкерна цегла створює міцне та елегантне оздоблення будівлі. Цей повністю натуральний матеріал, що має безліч переваг, є будівельним матеріалом, який часто і широко використовується.

 

 

Як виготовляють клінкерну цеглу та які бувають види?

Клінкерна цегла, яка представлена за посиланням https://www.eos-klinkier.com.ua/catalog/brick_klincers/result-stranaproizvoditel_polsha/, - повністю натуральний продукт. Він виготовлений з глини та обпалений у печі при температурі вище 1000°C. Колір цегли багато в чому залежить від виду родовища глини. Щоб отримати колір, відмінний від натурального, цегла перед випалом обробляють.

У зв'язку зі специфікою виробництва ми розрізняємо клінкерну цеглу типового та ручного формування. Перші з них іноді ще називають традиційними або машинними, оскільки виготовляються механічним способом та відрізняються високою точністю розмірів. Вироби ручного формування теж правильно створюються за участю верстатів, але в процесі їх виготовлення можливе отримання унікальної та оригінальної цегли.

Використання клінкерної цегли

Найпопулярнішим застосуванням клінкерної цегли є будівництво фасадів. Ми використовуємо цегляні фасадні елементи у разі тришарових стін, у яких фасад утворює захисний шар стіни. Однак, варто знати, що клінкер у вигляді плитки можна використовувати для покриття двошарових зовнішніх стін.

Димарі - ще одне застосування клінкерної цегли. Найчастіше частина димоходу, що виступає над дахом, будується із цегли. Клінкерна цегла також є будівельним матеріалом, що часто використовується для елементів огорож, таких як стовпи і фундаменти. Клінкер також використовується для створення елементів садової архітектури, наприклад, альтанок або мангалів, а також елементів декору інтер'єру, наприклад карнизів для камінів.

Переваги використання клінкерної цегли

Клінкерна цегла своїм універсальним застосуванням зобов'язана низці переваг, таких як:

  1. довговічність та висока механічна міцність - результат процесу створення цегли та їх випалу при високих температурах;
  2. дуже низьке вологопоглинання - клінкерна цегла має настільки низьке вологопоглинання, що іноді з успіхом застосовується в гідротехнічному будівництві;
  3. стійкість кольору – колір клінкеру повністю натуральний. У процесі виробництва цегли не додаються пігменти чи фарби, тому колір не змінюється з часом. Клінкерна цегла може забруднитися і запилитися, але вона не знебарвиться і не потьмяніє;
  4. стійкість до морозів та інших погодних умов – саме тому клінкерна цегла є таким популярним матеріалом для зовнішніх робіт;
  5. не потребує обслуговування;
  6. висока естетична цінність - фасади, огорожі або декоративні елементи в інтер'єрі - це позачасові рішення, які ніколи не вийдуть із моди.

Клінкерна цегла додає елегантності, і в той же час чудово поєднується з іншими матеріалами, наприклад деревом або каменем.

  • 1