Як вибрати інтернет-провайдера?

 

Для того, щоб підключити свій комп'ютер до мережі Інтернет вам знадобиться Інтернет-провайдер - організація, що займається наданням послуг доступу до глобальної мережі. Це досить відповідальна справа, тому тут важливо не помилитися з вибором компанії-провайдера, який і буде надалі поєднувати ваш комп'ютер з усім Світом через Інтернет. 

 

Що потрібно для цього?

Насамперед необхідно дізнатися, які компанії-провайдери займаються обслуговуванням вашого будинку. Такі відомості можна отримати за допомогою реклами в поштовій скриньці або місцевих газетах.

Далі необхідно дізнатися про компанії якомога більше. Для цього зателефонуйте їм телефоном або зайдіть на їх сайти і обговоріть загальні питання. Головна ваше завдання в цьому випадку - дізнатися їхнє ставлення до своїх клієнтів.

Потім дізнайтеся, як провайдер ставиться до своїх клієнтів. Для цього знайдіть людей серед своїх знайомих або родичів, які вже користуються його послугами.

Розпитайте у них про компанію, послухайте відгуки і порівняйте їх. Також для цього можна скористатися Інтернетом, зайти на який-небудь форум або блог і почитати відгуки про компанію.

Однак варто знати, що, вибираючи такий шлях пошуку відгуків, потрібно ставитися до них з обережністю. Багато з них можуть виявитися неправдою, бо деякі злісні люди або конкуренти іноді просто займаються підривом репутації Інтернет-провайдера. Або ж навпаки, можна зустріти дуже прикрашені відгуки, які залишають представники самої ж компанії.

Визначтеся з типом Інтернет-з'єднання. Існує безліч способів підключення: через кабель, телефонну лінію, wi-fi, розетку і т. д. Дізнайтеся докладніше про це у провайдера або за допомогою пошуку в мережі Інтернет.

Важливо також дізнатися про тарифи і ціни, які пропонує компанія, і чи підходять вони вам. Тарифи, в основному, бувають безлімітні і з обмеженням трафіку.

Однак не потрібно поспішати вибирати найбільш дешевий безлімітний тариф з невеликою швидкістю з'єднання. Слід гарненько подумати, може бути краще все-таки вибрати дорогий тариф з обмеженням трафіку, але зате з високою швидкістю скачування.

Непогано буде, якщо провайдер зможе запропонувати вам локальну мережу, на якій можна знайти безліч різноманітної інформації (музику, відео, книги, ігри, програми і т. п.). В цьому випадку у вас буде можливість завантажувати файли на досить-таки пристойній швидкості, без обмеження трафіку.

Знову ж, дізнайтеся у своїх знайомих, чи швидко завантажуються файли з локальної мережі і, безпосередньо, з Інтернету.

Поцікавтеся, чи багато різних ресурсів знаходиться в локальній мережі, на яких можна скачати фільми, музику та інше.

Іноді в Інтернет-з'єднанні трапляються збої. Уявіть, в самий невідповідний момент у вас втрачається зв'язок з Інтернетом і це відбувається періодично. Щоб цього не сталося, подбайте про це заздалегідь, на стадії вибору Інтернет-провайдера.

З'ясуйте, як працює служба технічної підтримки, легко чи зв'язатися з нею. Бажано щоб було кілька способів зв'язку зі службою технічної підтримки.

На закінчення можна сказати, що, виконавши перераховані вище рекомендації, ви зможете досить багато дізнатися про компанії-провайдерів і скласти загальне враження про них.

Якщо після ретельного аналізу всіх компаній ви відчуєте, що одна з них підходить вам за всіма характеристиками, сміливо беріть трубку телефону і замовляйте підключення до інтернету.

  • 1