Навіщо проводити оцінку нерухомості?

Періодично з необхідністю проведення незалежної оцінки нерухомості стикаються як власники, так і люди, які планують придбати нове майно. І ті, й інші хочуть переконатися, що операція пройде на вигідних умовах. Оцінка майна для багатьох інстанцій потрібна і в ряді інших випадків. Розповімо про це детальніше.

 

В процесі проведення незалежної оцінки фахівці компанії оцінка.укр визначають вартість нерухомості, а також, при необхідності, земельної ділянки, на якій розташовується даний об'єкт. Цілі виконання процедури можуть відрізнятися:

  1. Обчислення ліквідаційної вартості ціни, яка в підсумку виявляється нижче середньої по ринку. Сума залежить від термінів, в які необхідно вкластися для продажу об'єкта.
  2. Визначення відновної вартості. В даному випадку експерт обчислює суму, яку необхідно витратити на будівництво нового об'єкта, аналогічного за характеристиками та призначенням.
  3. Обчислення ринкової вартості суми, за яку власник може продати об'єкт в актуальних умовах ринку.

Вибір відповідного варіанта безпосередньо залежить від завдань, що стоять перед оцінювачем. Якщо власник житла планує терміново продати майно, не чекаючи максимально вигідної пропозиції від покупців, то експертом проводиться обчислення ліквідаційної вартості. Своєю чергою оцінка ринкової ціни оптимальним варіантом у разі, коли власник не поспішає з продажем, а лише хоче отримати уявлення, яку суму можна отримати.

Власнику нерухомості слід мати на увазі, що розмір капіталу, який спочатку був вкладений в об'єкт нерухомості, змінюється під впливом різних факторів. Мова, наприклад, йде про інфляцію, попиті й знос.

Оцінка житлової нерухомості може бути потрібна з різних причин. Дана процедура затребувана серед людей, які планують купити або продати квартиру (будинок), придбати житло в іпотеку, розділити майно при розлученні, вступити в право успадкування або приватизувати власність і т.д.

В процесі оцінки враховуються місце розташування об'єкта, площа, кількість кімнат, планування, рік побудови, стан житла, вид з вікна, транспортна доступність і безліч інших характеристик. Саме тому довіряти проведення оцінки слід тільки висококваліфікованим фахівцям, знайомим з усіма тонкощами процедури.

Після того як вся робота буде виконана, експерт виносить офіційний висновок і представляє клієнту звіт про оцінку, в якій вказана інформація про стан і орієнтовної вартості нерухомості.

  • 1