Переваги штучної ліпнини з поліуретану

Ефектні барельєфи, елегантні медальйони та піастри, строгі капітелі та портали змінюють простір, надають завершеність, створюють атмосферу розкоші. Протягом століть об'ємний орнаментальний декор виконували з натурального каменю, дерева, металу. До цієї роботи залучалися кращі скульптори. Вартість готової ліпнини довго була доступна тільки аристократії.

Знизити вартість ліпнини дозволило застосування гіпсу. Вироби з цього матеріалу і сьогодні прикрашають родові садиби європейської знаті. Пластичність гіпсу компенсувалася низькою практичністю та елементи декору вимагали постійного, складного догляду. Високі експлуатаційні витрати стали головною причиною, по якій технологія не отримала широкого розповсюдження. Все змінилося з розвитком будівельної хімії. Штучна ліпнина з поліуретану позбавлена ​​більшості недоліків рельєфних декорів з натуральних матеріалів.

Особливості виробів з поліуретану

Поява поліуретану пов'язано з пошуком заміни натурального каучуку. Синтетичний продукт швидко знайшов застосування в автомобільній, військової, будівельної галузі. Поліуретан відрізняється пластичністю, міцністю, довговічністю. Хіміки швидко навчилися регулювати довжину ланцюга цього полімеру і надавати матеріалу ті властивості, які були актуальні для різних сфер промислового виробництва. Про практичність поліуретану говорить той факт, що з цього полімеру випускають деталі машин, які піддаються високим навантаженням.

Переваги ліпнини з поліуретану

Першим полімерним матеріалом, активно використовуються при виробництві штучної ліпнини, став полістирол. Вироби з нього відрізнялися низькою ціною, залучали мінімальною вагою. Ліпнина з пінополістиролу і сьогодні використовується для низькобюджетного ремонту. Застосовують матеріал для внутрішніх робіт, бо він легко вбирає вологу. Пінополістирол крихкий, кришиться, ламається, а вироби з нього позбавлені точної деталізації. Всі ці недоліки відсутні у ліпнини з поліуретану.

Вишукані барельєфи з мармуру і червоного дерева дивують точністю і складністю об'ємного малюнка. Структура поліуретану дозволяє створювати ліпнину, яка не поступається по деталізації рельєфу натуральним матеріалам. Це дозволяє використовувати декори при реалізації складних, ексклюзивних проєктів. Серед інших переваг штучної ліпнини з поліуретану:

  • стійкість до високої вологості - декори можна використовувати при оформленні фасадів будівель, оранжерей, ванних кімнатах;
  • висока міцність - ліпнина не б'ється, стійка до утворення тріщин, не обсипається при тривалій експлуатації;
  • легкість - матеріал має невелику щільність, вироби з поліуретану відрізняються низькою масою. Це спрощує роботу на великій висоті з карнизами, капітелями та стелями;
  • стійкість до перепадів температури - матеріал рекомендують використовувати в діапазоні від -60 до +80 градусів. Вироби не змінюють своєї форми та практичних аспектів при нагріванні до + 300 ° С. Це дозволяє використовувати ліпнину при декоруванні світильників;
  • хороша адгезія до водорозчинних і олійних фарб розширює можливості декорування;
  • екологічність - ліпнина з поліуретану не виділяє в повітря шкідливих речовин.

Декори легко стикуються, а після фарбування місце стику стає непомітним. Відсутність технологічної підгонки деталей з використанням інструментів скорочує час опоряджувальних робіт.

Асортимент і застосування поліуретанової ліпнини

З поліуретану виготовляють десятки видів декорів різних типорозмірів. Класичний декоративний карниз стельовий та стельові розетки сусідять в каталогах з пілястрами, п'єдесталами та куполами. Різноманітність асортименту і практичність поліуретанової ліпнини роблять цей матеріал актуальним при реалізації проєктів будь-якої складності. Доступна ціна декору дозволяє використовувати вироби при ремонті міських квартир, громадських будівель, офісів і заміських будинків. Це гарний, практичний і універсальний матеріал для шанувальників ампіру, бароко і неокласичного стилю.

  • 1