Що потрібно знати про перепланування квартири?

 

Звичний вигляд квартири з часом набридає. Господарі вирішують робити ремонт або перепланування. Однак ремонт - справа сімейна, а до перепланування потрібно залучати державні органи.

Без згоди житлової інспекції власники нерухомості можуть робити косметичний ремонт із заміною внутрішнього оздоблення стін; установку або ліквідацію вбудованої техніки; монтаж антен, спліт-систем на фасаді будівлі; перестановку електричних плит і приладів обліку.

Існує перепланування, що вимагає тільки повідомлення спеціалізованих органів. Тобто, зробивши ремонт, необхідно повідомити про це вищестоящим органам для внесення змін в документацію. До таких робіт відносять: перестановку сантехніки у ванній, закладення дверних прорізів і балконного скління, перепланування тамбура без збільшення площі.

Третій варіант здійснюється тільки після согласования перепланування. Для цього потрібно скласти проєкт того, що планується зробити, а після надати його на погодження місцевій владі.

Однак є такі види робіт, які повністю заборонені. Наприклад, знесення несучих стін в багатоквартирному будинку, перепланування, що ставить під загрозу дотримання правил пожежної або санітарної безпеки. Дані заборони регулюються законом.

Найчастіше перепланування робиться у ванній кімнаті та туалеті. Ремонт санвузла має свої тонкощі. Заборонено робити ванну і туалет над житловою кімнатою або кухнею, тобто в багатоквартирному будинку збільшити площу санвузла за рахунок живого приміщення не можна. Розширення території можна робити тільки тим, у кого знизу знаходиться підвал або нежитлове приміщення. Дозволяється збільшувати квадратуру санвузла за рахунок коридору або комори.

Після розширення ванної кімнати і туалету необхідно подбати про гідроізоляцію. Це робиться за допомогою демонтажу старих підлог і установки покриття, що оберігає від протікання вологи.

Якщо ж при ремонті ванної кімнати, наприклад, переноситься раковина, то необхідно скласти проєкт для внесення змін до плану БТІ.

Перенесення дверей потрібно здійснювати строго після дозволу житлової інспекції. Дверні прорізи, особливо в несучих конструкціях, грають ключову роль в багатоповерховій будівлі. Несучі стіни в висотках являють собою якийсь каркас, на якому тримається будинок, тому зламати або пересунути їх не можна. Самовільне перепланування може привести до серйозних наслідків.

Під час ремонту важливо пам'ятати, що ваші дії не повинні зашкодити іншим мешканцям, порушити санітарні, технічні або пожежні вимоги. Самостійний демонтаж стін, перенесення дверних прорізів і багато іншого може призвести до обвалення будівлі та загибелі людей.

  • 1