Як вибрати електричну піч для сауни?

У наш час відшукати відповідно до заданих параметрів електропіч для лазні нескладно. Однак асортимент настільки різноманітний, що «очі розбігаються». Як тут не загубитися? Давайте розбиратися.

Насамперед: з джерелом теплової енергії для лазні або сауни потрібно визначитися ще на стадії проекту. Якщо лазня на заміській ділянці будується окремо від будинку, то в більшості випадків її зручніше обладнати дерев'яною піччю. А ось якщо під баню або сауну відводиться приміщення в будинку, то, як правило, виникають складнощі з пристроєм димоходу, а також місцем для зберігання дров. Найчастіше під парну в будинку виділяється досить скромна площа, в якій дров'яна піч буде займати невиправдано багато місця. В цьому випадку електрокам'янка, яку можна придбати за даним посиланням https://leyka.com.ua/vse-dlya-bani-sauny/elektrokamenki/ - розумний вибір. Головне, щоб вистачило виділеної потужності електричної мережі.

Чим вони хороші?

1. Електрична піч підійде цінителям комфорту. Її незаперечною перевагою є відсутність бруду (з дров, як не старайся, обов'язково налетить на підлогу всяка суміш з шматочків кори і тирси).

2. Але найголовніше, електрокам'янка забезпечена автоматичним управлінням, що дозволяє не думати про підтримку режиму польоту. За допомогою панелі керування задаються оптимальні параметри: температура, час польоту, час розігріву (зазвичай 40-50 хвилин). У багатьох моделей є також можливість підготовки парної на певну годину, так звана затримка включення.

Причому, панель управління може розташовуватися як на самому приладі, так і за межами парної. Виробники випускають невеликий асортимент виносних систем управління (панелей або пультів), але сумісних практично з кожною моделлю електропечі. Тому, піч і автоматику можливо вибрати незалежно один від одного.

Як підібрати потужність?

Щоб парна швидко розігрівалася і легко тримала потрібну температуру (зазвичай 70-90 ° С), необхідно підібрати потужність кам'янки відповідно до обсягу приміщення. У паспорті кожного приладу вказується і потужність, і рекомендований обсяг. Орієнтуватися буде простіше, якщо знати, що для нагріву 1 куб. м повітря парної в середньому потрібно 1 кВт енергії (при наявності вікна - 1,2 кВт на 1 куб. м).

При цьому треба пам'ятати, що кам'янки потужністю понад 3 кВт підключаються через мережу 380 В. Перевірте, чи є у вас можливість забезпечити таке електроживлення.

Підбираючи прилад за вказаними параметрами, слід враховувати якість теплоізоляції, а також представляти, що чим вище потужність, тим більше виявиться сама піч-кам'янка. До речі! Деякі виробники випускають електричні печі без кам'янки. Вони працюють приблизно як конвектор - нагрівають повітря і забезпечують його циркуляцію. Такі моделі дуже компактні, але поступаються в якості ширяння.

Облицювання

Для облицювання корпусу кам'янки часто використовують камінь талькомагнезит (його називають ще горшкових або мильним). Він ідеальний і для оздоблення стін і підлоги біля кам'янки. Має виняткові властивості - високу теплоємність (здатності накопичувати тепло) в поєднанні з високою теплопровідністю. Іншими словами, він швидко нагрівається і дуже довго і рівномірно віддає тепло. А завдяки високому вмісту тальку в цьому камені обпектися їм неможливо.

Чим відрізняються електропечі?

Відразу скажемо, що високі ціни у відомих світових виробників, цілком виправдані, і обумовлені високою якістю. Жаростійкі, зносостійкі матеріали корпусу і нагрівальних елементів забезпечують дуже довгий термін служби. Високий ККД дозволяє економити електроенергію. А оригінальний, зручний, безпечний дизайн допомагає створювати комфортну атмосферу.

Три поради щодо використання електрокам'янки:

1. Не кладіть в електрокам'янку перші-ліпші під руку каміння. Це не тільки знижує ефективність і довговічність печі, але і може виявитися небезпечним для здоров'я. Купуйте камені в спеціалізованих фірмах. Вони пройшли випробування високими температурами і підібрані за розміром.

2. Не перегрівайте повітря в парній вище 100 ° С. При такій температурі починається процес піролізу деревини, і в повітря парної потрапляють шкідливі продукти цієї хімічної реакції.

3. Дотримуйтесь рекомендацій щодо завантаження каменів. Тени не повинні виступати за верхню кромку каменів.

Дотримуйтесь порад і легкого вам пара!

  • 1