Рідкі шпалери: переваги і застосування

Рідкі шпалери - сучасний оздоблювальний матеріал, який володіє високими експлуатаційними властивостями, презентабельним зовнішнім виглядом і простотою використання. Даний матеріал може використовуватися для обробки будь-яких приміщень. До того ж наносити його можна на нерівні стіни. Шар матеріалу вирівнює криві кути і шорсткості основи. Розглянемо основні переваги та недоліки матеріалу.

 

Переваги і недоліки матеріалу

Рідкі шпалери для оздоблювальних робіт, які можна придбати здесь, мають ряд переваг:

  1. Відсутність стиків. Найскладніше в поклейки звичайних шпалер - це підбір малюнка і стикування швів. На цей процес можна витратити багато часу і матеріалу. Рідкі шпалери лягають суцільним полотном, тому шви відсутні.
  2. Простота реставрації. Якщо звичайні шпалери порвалися, потрібно їх переклеювати. У разі рідких шпалер необхідно тільки нанести невелику кількість суміші на місце проблеми.
  3. Можливість нанесення на нерівні стіни. Для поклейки шпалер стіни повинні бути рівними і кути прямими. Можна наносити на невеликі нерівності, які суміш з легкістю маскує.
  4. Хороші ізоляційні властивості. Додатково служать для тепло- і звукоізоляції приміщення.
  5. Мінімальна витрата. Рідкі шпалери витрачаються економно. До того ж попередньо не доведеться вирівнювати стіни, а ціна рідких шпалер знаходиться на доступному рівні.
  6. Екологічно чистий і безпечний продукт. Матеріал негорючий, при нагріванні не виділяє токсичний речовин, тому може використовуватися в дитячій кімнаті і спальні.

Однак у рідких шпалер є і деякі недоліки. В першу чергу при їх нанесенні тонким шаром відбувається швидкий знос. До того ж матеріал не володіє вологовідштовхувальними властивостями, тому його не можна використовувати у ванній кімнаті і мити.

Застосування в інтер'єрі

Рідкі шпалери є вид декоративної штукатурки. Матеріал може використовуватися для оформлення житлових і офісних приміщень. Він володіє відмінною пластичністю, тому з ним легко і приємно працювати. Завдяки можливості змішувати відтінки можна зробити незвичайні переходи.

Рідкі шпалери можна використовувати для декорування стін, стелі, полиць, колон і арок. Незвично виглядає декоративне панно на основі даного матеріалу. Для створення легкого мерехтіння в суміш можна додати блискітки. 

  • 1